Krvné cievy a nadváha

Zanesené krvné cievy znamenajú hladovanie všetkých orgánov.

Existuje priama súvislosť medzi nadváhou a cievami v ľudskom tele. Pri nadváhe sú krvné cievy a ich funkcia blokované s cholesterolom, spôsobujú hladovanie orgánov a neposkytujú potrebné množstvo živín do orgánov. Náš mozog posiela signál „musíte jesť“ a človek je. 

Orgány však stále nedostávajú potrebné množstvo živín v dôsledku zablokovania krvných ciev. Mozog opäť signalizuje, že by ste mali jesť a tento kolobeh sa opakuje nekonečne. 

Toto je ten moment, keď máte stále prítomný pocit, že potrebujete niečo jesť, chuť na sladké a mastné jedlá – Vaše telo potrebuje kalórie.

Krvné cievy nie sú len trubice, ktoré prenášajú krv, ale je to jedinečný a zložitý orgán a akékoľvek poškodenie spôsobuje chorobu. V našich črevách máme cievny systém a oslabené črevné cievy strácajú elasticitu – objavujú sa hemoroidy. Tak isto zablokované krvné cievy, ktoré „kŕmia“ pečeň spôsobujú steatózu pečene. 

Keď budete jesť mastné jedlá, vaše ústa sa stanú horkými. Zablokované krvné cievy v nohách – následkom sú kŕčové žily, pocit ťažkosti, studené alebo naopak pálivé nohy.

V našich cievach sa hromadia vápenaté soli, ktoré sú chemické zvyšky liekov a potravinárskych prísad. Najväčšie množstvo týchto solí sa hromadí v krvných cievach mozgu. Vápenaté soli sú nebezpečné kvôli ich kryštálovej štruktúre.

Zmeňme svoje zlé návyky v stravovaní, tým vyčistíme a posilníme aj naše cievy v celom tele!

Kategória článku: 
články