Ako pracujem

TELO -  Tvoj dom, v ktorom bývaš

Keď chceme niečo zmeniť, musíme to najpv poznať.

Poznanie -  Diagnostika + Dotazník
Skôr, než sa spoločne pustime do realizácie Vašich cieľov, je potrebné, aby ste poznali svoje telo vhodnou Diagnostikou. Túto diagnostiku vykoná prístroj InBody, ktorý kvôli jeho precíznej presnosti používajú medicínske a dietologické centrá po celom svete. Meranie je bezpečné, rýchle (do 30 sek.), vykonáva sa naboso, ideálne nalačno, prípadne 2-3 hodiny po jedle.
Následne vyplníme dotazník, v ktorom sa dozviem aké máte ciele a stravovacie návyky a ja Vám navrhnem postup akým dosiahnete Váš cieľ.

Výsledky merania
Telesná hmotnosť, Hmotnosť Vašich svalov,  Hmotnosť tuku v tele ( v kg + percentualne), Množstvo tuku okolo orgánov, čiže orgánový alebo viscerálny tuk - určuje zdravotné riziko, Rozloženie svalov a  tuku v jednotlivých častiach tela (končatiny, trup), celkové množstvo vody v tele a iné hodnoty. Touto analýzou sa dozvieme všetko potrebné z hľadiska Vašej doterajšej výživy, pohybovej aktivity, pitného režimu, hormónov, a minerálov vo Vašom tele. InBody prezradí aj to, na koľko rokov sa Vaše telo cíti ( metabolický vek) a hlavne Váš bazálny metabolizmus, čiže množstvo energie , ktorú potrebuje konkrétne Vaše telo, aby vykonávalo  základné životné funkcie.

Realizovanie –  Individuálny výživový plán, jedálniček
Ciele klientov sú rôzne, ale jedno majú spoločné a to , že sú reálne a realizácie schopné.  Práve v tom vidíme základnú zmenu ako sa posuniete k dosiahnutiu výsledku. Na základe nameraných hodnôt, ktoré sú súčasťou vstupného dotazníka vytvorím pre Vás výživový plán, ktorý bude mať aj reálny časový horizont  k dosiahnutiu cieľa. Súčasťou výživového plánu je jedálniček,vytvorený výlučne z plnohodnotnej stravy a nie z jej náhrad. Strava je pestrá, z dostupných surovín, bez zdĺhavého varenia a váženia.

Dosiahnutie -  Kontrola, konzultácie
Na tejto ceste k cieľu nezostávate sami. Po určitej dobe( mesiac), počas ktorej Vaše stravovacie návyky postupne meníte a konzumujete nutrične vyváženú stravu šitú pre Vás  si dohodneme termín pre 1. kontrolu a zistíme ako sa Vám darí, či nie je potrebné niečo zmeniť, doplniť, vylúčiť.